Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира в Куршумлийска баня, загуба за Габриел Донев

янаки милев класира четвъртфиналите сингъл турнира куршумлийска баня загуба габриел донев
15:14, 21.09.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Поставеният под номер 3 в схемата Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Милев победи без проблеми Ерик Арутиунян от Беларус с 6:3, 6:4 за 88 минути, след като направи три пробива в мача.

Българинът ще срещне в спор за място на полуфиналите Виктор Йович (Сърбия) и номер 7 Пьотр Нестеров, които играят в момента.

Габриел Донев отпадна във втория кръг след загуба от водача в схемата Андрей Чепелев (Русия) с 4:6, 6:7(5) за 2:03 часа.

Българинът загуби два пъти подаването си в първия сет, а във втората част се игра без пробива, но Чепелев стигна до успех в тайбрека и затвори мача.

По-късно днес са четвъртфиналите на двойки. Нестеров и Милев, които са водачи в схемата, излизат срещу представителите на домакините Алекса Писарич и Вук Радженович. Донев и Николас Буитраго (Колумбия), номер 3, ще играят срещу Якуб Катуч и Радован Михалик (Словакия).

Протестът на "Възраждане" ескалира до бой с полицията (СНИМКИ/ВИДЕО)