ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Жечо Станков за казуса "Дружба": Няма да...
Чете се за: 04:27 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Яник Синер ще спори за титлата на Уимбълдън с Карлос Алкарас след успех над Новак Джокович

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:52 мин.
Спорт

Италианецът ще играе за титлата на турнира за първи път.

Яник Синер
Снимка: БТА
Слушай новината

Яник Синер победи Новак Джокович с 6:3, 6:3, 6:4 в полуфинал на Откритото първенство по тенис на Великобритания. По този начин италианецът уби мечтата на Ноле за титла №25 от Големия шлем.

Синер влезе по блестящ начин в мача, а Джокович сякаш не беше готов за битка и предаде подаването си още в третия гейм. Италианецът беше абсолютен господар на размените от дъното на корта. Началният удар беше единственото оръжие на сърбина в тези минути, но нищо друго не се получаваше в играта му и топ поставеният затвори откриващия сет с още един брейк.

Вихрената серия на италианеца продължи и във втората част и поведе с 3:0. 38-годишният ветеран все по-видимо страдаше на корта и разчиташе единствено на излизания към мрежата, които му помагаха да печели подаванията си, но не и да притисне опонента си, който нямаше трудности да поведе с 2:0 сета.

Тогава Джокович поиска медицински таймаут заради проблема си с бедрото и изглеждаше, че намесата на физиотерапевта ще вдъхне втори живот на Ноле в мача, защото той поведе с 3:0 и дори имаше възможност за направата на втори брейк, но Синер съумя да се спаси от трудното положение. Оттам насетне тялото на големия шампион тотално отказа и той взе само още един гейм до края на мача. Синер приключи двубоя при собствен начален удар от четвъртата си възможност след час и 55 минути на корта.

Италианецът постигна шестия си успех в общо десет срещи със седемкратния първенец в Лондон.

Във финала световният №1 ще срещне защитаващия титлата си Карлос Алкарас. Синер, който направи 36 печеливши удара срещу 27 за Джокович, за първи път в кариерата си достигна до финала на Уимбълдън. Италианецът и Карлос Алкарас се изправиха един срещу друг и в мача за титлата на Ролан Гарос преди месец, когато драматичният триумф беше в полза на испанеца.

Синер e трикратен победител от Големия шлем, като титлите му бяха спечелени на Откритото първенство на Австралия през 2024 и 2025 година, както и на US Open миналия сезон. Настоящият лидер в световната ранглиста е първият италианец с пет финала в Големия шлем.

Свързани статии:

Карлос Алкарас се справи с Тейлър Фриц за трети пореден финал на Уимбълдън
Карлос Алкарас се справи с Тейлър Фриц за трети пореден финал на Уимбълдън
Испанецът ще се опита да спечели трета поредна титла в Лондон.
Чете се за: 03:00 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?