ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Съдът остави в ареста четиримата задържани за побоя над...
Чете се за: 03:42 мин.
Кутия с цигари "засилила и обърнала" трамвая в...
Чете се за: 02:37 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Япония разреши изпращането на ракети за "Пейтриът" за САЩ

Чете се за: 01:12 мин.
По света
япония разреши изпращането пейтриът сащ
Слушай новината

Япония обяви, че ще изпрати в Съединените щати ракети за противовъздушни комплекси "Пейтриът", произведени в страната, което е значителна промяна в правилата за оръжеен износ на Токио. Белият дом приветства решението.

То ще позволи на Вашингтон да изпрати част от собствените си ракети на Украйна. Досега Япония разрешаваше износ единствено на компоненти от лицензионни производства в страните-притежателки на лиценза. След промяната става възможен експорт на завършени изделия.

Ракетите може да се изнесат само в Съединените щати, а за реекспорт към трета страна ще се изисква разрешение от Токио. Япония запазва забраната за оръжеен износ към воюващи страни. Токио обмисля и износ на 155-милиметрови артилерийски снаряди за Великобритания, които произвежда по британски лиценз, съобщава в. "Файненшъл Таймс".

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?