Надпреварата е с награден фонд 15 хиляди долара.
Българската тенисистка Йоана Константинова приключи участие на четвъртфиналите на двойки на турнира на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.
Българката и Влада Минчева (Русия) не излязоха за двубоя си срещу вторите поставени в схемата Каат Копез (Белгия) и Сара Ван Емст (Нидерландия).
В средата на февруари Константинова стана шампионка на двойки на друг турнир в Монастир (Тунис) и завоюва първа титла в кариерата си при жените от турнири н
Юношите на България до 14 г. се класираха за финалите на най-добрите осем отбора в Европа
Джордж Лазаров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира за мъже в Куршумлийска Баня
Юлия Стаматова достигна до четвъртфиналите на тенис турнира в Куршумлийска Баня
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра