Българският баскетболен национал Йордан Минчев през следващия сезон отново ще се състезава в унгарското баскетболно първенство, като ще носи екипа на Атомерьомю Пакш.
При представянето си Минчев изрази задоволството си от факта, че отново ще може да се състезава в Унгария и си пожела един добър дебютен сезон в Атомерьомю.
"Много съм развълнуван, че отново ще имам възможност да играя в Унгария и в отбор като Атомерьомю. Познавам името, което тимът си е изградил в страната и това е страхотно. Познавам и лигата, баланса на силите, а феновете винаги създават чудесна атмосфера. Много харесвам това в Унгария. В предишния сезон отборът имаше трудности, но това е в миналото. Нямам търпение да направим един по-добър сезон и трибуните отново да са пълни с фенове", сподели Йордан Минчев.
През изминалия сезон Атомерьомю Пакш завърши на последното 14-то място в редовния сезон. В битката за местата от 11-то до 14-то тимът от Пакш се изкачи с една позиция и в крайна сметка трябваше да играе в мач за оцеляването си в елита срещу Печ, но след успех с 2-1 победи в серията Атомерьомю запази мястото си в най-високото ниво на унгарския баскетбол.
С трансфера си в тима от Пакш Йордан Минчев ще започне втори пореден сезон в Унгария, след като стартира сезон 2021/22 като играч на Оршолани. През февруари тази година обаче българският национал се наложи да претърпи операция, след която довърши разтрогна договора си с унгарския тим и довърши сезона в състава на Левски Лукойл.
Преди няколко дни Минчев отново получи травма по време на гостуването на българския национален отбор в Босна и Херцеговина в мач от световните квалификации. Все още не е ясно колко е сериозна контузията на 23-годишният състезател.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok