Юве спечели Суперкупата на Италия, Роналдо - герой!

17:48, 16.01.2019
Чете се за: 00:58 мин.
юве спечели суперкупата италия роналдо герой

Кристиано Роналдо се оказа за пореден път решаващата фигура в Ювентус и донесе победата над Милан с 1:0 в мача за Суперкупата на Италия. Срещата се игра на стадиона в Джеда (Саудитска Арабия), а росонерите завършиха с 10 човека заради червен картон на Франк Кеси в 74-ата минута заради груб фаул в краката на Емре Джан.

Ювентус държеше инициативата през първото полувреме, но трябваше да изтръпнат всички в бяло-черно, когато Патрик Кутроне удари горната греда три минути след началото на втората част. Кристиано Роналдо с глава донесе успеха на

Юве в 61-ата минута, засичайки центриране на Миралем Пянич. Роналдо се измъкна от засадата, стреля не особено силно, но въпреки това топката мина през ръцете на вратаря на Милан.

Пянич обаче беше и в основата на ситуацията за Милан, след като сбърка при изнасянето на топката, тя отиде у Кутроне. Той стреля без да се бави, но шансът му изневери.

Веднага след това имаше две ситуации за Юве, като първо те искаха дузпа заради неволна игра с ръка на Кристиан Сапата, а в 58-ата минута мощен удар на Роналдо беше спасен от вратаря Донарума.

Иначе шампионите в Серия А спечелиха и Купата на Италия, пак срещу Милан. Днес Старата госпожа вдигна Суперкупата на Италия осми път, вече веднъж повече от днешния си съперник.

Това е първи трофей за Роналдо с екипа на италианския отбор, след като той пристигна през лятото от Реал (Мадрид). Червеният картон на Кеси беше с решаващата намеса на ВАР-екипа. Две попадения на Ювентус правилно не бяха зачетени заради засади. Потърпевши се оказаха Блес Матюиди в 34-ата минута и Паоло Дибала в 68-ата минути.

Още Футбол

Титла, титла и пак титла
12:49, 01.05.2024
Чете се за: 04:25 мин.
Борусия Дортмунд и ПСЖ слагат началото на епизод 1 от битката за място на финала в Шампионската лига
12:39, 01.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Байерн Мюнхен дари 500 хиляди евро за фондацията на името на Франц Бекенбауер
12:37, 01.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Селекционерът на Белгия обяви, че няма да разчита на вратаря Тибо Куртоа за Евро 2024
Чете се за: 02:35 мин.
Байерн и Реал предложиха зрелище с четири гола, но оставиха развръзката за реванша
23:52, 30.04.2024
Чете се за: 03:50 мин.
Николай Костов ще даде пресконференция в сряда
22:02, 30.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Луис Енрике: Не искаме да оставяме нещата на случайността и да мислим за реванша на "Парк де Пренс"
Нов сценарий на телефонните измамници: Обещават телевизионно участие
Левски Лукойл разгроми Балкан и е на 1/2-финал за Купата на България, ексцесии белязаха срещата