Министърът на образованието Красимир Вълчев обяви, че от януари ще влезе в сила забрана за използване на мобилни телефони в училищата - след като парламентът приеме промените в Закона за предучилищното и училищното образование. Това беше обяснено по време на визитата му в село Търнава, община Бяла Слатина, където откри нов физкултурен салон в Основно училище „Христо Ботев“. До момента около 800 училища вече са въвели забраната по решение на ръководствата си.
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"