Задействаха системата за ранно предупреждение BG-Alert, заради усложнена обстановка в Община Болярово. 11 противопожарни автомобила участват в гасенето на пламъците край селата Камен връх и Стефан Караджово.

На терен работят два хеликоптера „Кугър“, активирана е и верижна техника.
Към настоящия момент се работи по овладяването на пожара в горски масив в близост до село Камен връх, прави се просека от тежкотоварна техника – булдозер, за да се достигне до пожара, тъй като района е труднодостъпен.

„В момента най-важно е огънят да не достигне до населените места. Апелирам гражданите да следят внимателно съобщенията от институциите и да изпълняват дадените указания, както и да не предприемат действия, които могат да застрашат тяхната безопасност и тази на работещите на място екипи!“, заяви областният управител на Ямбол Николай Костадинов.
По темата работиха Елеана Цанова и Елица Хаджиколева
Камерите на АПИ засекли кемпера на Ивайло Калушев в края на миналия месец
Бащата на изчезналото момче пред БНТ: Спокоен съм – познавам човека, с когото е синът ми
Свлачища затрудняват движението в района на Велинград и през Кресненското дефиле
Камерите на АПИ засекли кемпера на Ивайло Калушев в края на миналия месец
Съдът потвърди гаранцията от 8000 евро за шофьора, причинил тежката катастрофа край Телиш
Колко трудно се разбива камера за виденаблюдение и кой има полза от това