ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
"Да, България" избра двама съпредседатели -...
Чете се за: 02:35 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Започва работата по разширението на метрото в София

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:00 мин.
У нас
заради строежа метрото затварят част локалното платно бул цариградско шосе
Снимка: БГНЕС/Архив
Слушай новината
00:00
00:00

Ще бъде даден официален старт на работата на тунелопробивната машина, която ще изгражда тунелите за разширението на метрото през "Слатина".

Работата започва от стартовата шахта на станцията при бул. "Цариградско шосе" в посока към метростанцията до зала "Арена 8888 София" и "София Тех парк" и се очаква да напредва с 10 метра на ден. Строителството на тунела трябва да приключи до средата на 2026 година, а цялата отсечка да бъде пусната в експлоатация през 2027 година. Общата стойност на проекта е 540 млн. лева без ДДС.

В момента се изграждат 10 нови метростанции - три по бул. "Владимир Вазов" през "Подуяне", шест през квартал "Слатина" до "Цариградско шосе" и и метростанцията на бул. "Панчо Владигеров" по линията на "Сливница - Обеля".

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?