Главният държавен здравен инспектор Ангел Кунчев е изпратил доклад до министъра на здравеопазването, с който предлага въвеждането на нови ограничителни мерки на територията на страната.
В него Кунчев настоява провеждането на спортни състезания на открито да бъдат преустановени или капацитетът на съоръженията и стадионите да бъде намален до 50% посещаемост на лица с ваксинационен паспорт:
"С цел прекъсване на механизма на предаване на инфекциите от COVID-19 е необходимо да се въведат ограничителни мерки по отношение струпването на хора, свързано с провеждането на различни обществени дейности, мероприятия, посещения на обекти с обществено значение.
Преустановяване провеждането на закрито на мачове и други спортни събития. Изключения се допуска само спрямо провеждането на професионални спортни събития на закрито, но без публика. Провеждането на мачове и спортни състезания на открито се осъществява без публика. Алтернативен вариант е допускането на публика на открито до 50% от капацитета на съответния стадион/спортна зала само за лица, притежатели на т.нар. зелен (санитарен) паспорт.
Последвайте нашата общност "Спорт по БНТ" във Viber!
Програма на БНТ за излъчването на мачовете от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Сметната палата: Над половин милиард лева за пътна безопасност стоят неизползвани
Министър Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
Лаят на кучето насочил спасителите към тялото на загиналата в Пирин туристка