Футболното първенство на Италия трябва бъде прекратено заради завишения брой на заразени с коронавирус.
Това заяви министърът на здравеопазването Сандра Дзампа в ефира на "Радио Капитале".
"Протоколът, който подписахме със Серия "А", показва, че първенството трябва да бъде спряно. Когато имаме завишен брой на инфектирани, шампионатът трябва да бъде прекратен. Първо, футболистите не могат да играят, второ, има риск да заразят други", каза Дзампа.
Преди два дни от Дженоа обявиха за 14 случаи на заразени с коронавирус.
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?