Женският ни национален отбор по волейбол с убедителен успех над Перу в олимпийските квалификации

женският национален отбор волейбол убедителен успех перу олимпийските квалификации
08:54, 22.09.2023
Чете се за: 03:02 мин.

Националният отбор по волейбол за жени победи тима на Перу с 3:0 (25:13, 25:18, 25:16) за близо час и 20 минути игра. Това бе първи успех за момичетата на треньора Лоренцо Мичели в олимпийските квалификации в Токио. В класирането българският отбор се изравни с тима на Аржентина с по 4 точки на шестото място.

България започна мача в състав Мирослава Паскова, Петя Баракова, Мария Кривошийска, Борислава Съйкова, Радостина Маринова и Мария Йорданова с либеро Мила Пашкулева.

В първия гейм по-добре започна тимът на Перу, който поведе в началото с 3:1, но българките направиха пет поредни точки и обърнаха тенденцията в мача. След това тимът на Мичели поведе и с 15:8, а най-голямата разлика бе в края при 25:13 след успешна атака на Мария Йорданова.

Втората част бе по-равностойна, като дълго време двата отбора се движеха точка за точка. Перу поведе с 10:8, но българският отбор обърна при 13:11. Получи се ново равенство при 17:17, но след това родният тим направи сериозна серия от точки и спечели частта с 25:18 след успешна блокада на Борислава Съйкова.

В третия гейм сред сравнително равностойно начало нашият отбор отново взе аванс при 9:4, а след това това резултатът набъбна до 18:4 след страхотна серия на Мария Кривошийска на сервис и добри блокади и контраатаки на тима. През тази част в игра се появиха втората разпределителка Маргарита Гунчева и младата състезателка на Марица Пловдив Ива Дудова. По-късно на паркета влязоха още Виктория Коева и Елена Бечева. В края на мача тимът на Мичели пропусна четири поредни мачбола след грешки, но затвори мача с 25:16 с атака на Елена Бечева.

Българският отбор имаше пълно предимство във всички елементи - атака, блокада, сервис, посрещане.

Най-резултатна за България бе Мария Йорданова с 15 точки, Борислава Съйкова реализира 12, а капитанката Мирослава Паскова добави 11. За Перу Исабела Санчес завърши със 7 точки.

Утре волейболистките ни ще играят срещу тима на Аржентина отново от 07:00 ч.

Лия Каратанчева ще играе за титлата на двойки на тенис турнира във Витория-Гастейс (Испания)
16:20, 19.07.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Грузинец и словак ще ръководят мачовете на ЦСКА 1948 срещу Будучност в Лигата на конференциите
16:11, 19.07.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Три класирания в топ 8 за българските лодки на световното по кану-каяк до 23 г. в Пловдив
Чете се за: 01:25 мин.
Димо Андреев се класира за финала на чук на европейското първенство по лека атлетика U18
15:05, 19.07.2024 (обновена)
Чете се за: 01:32 мин.
Арбитри от Казахстан и Сърбия ще ръководят мачовете на Черно море с Апоел Беер Шева в Лигата на конференциите
14:57, 19.07.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Албански съдия ще ръководи първия мач между Лудогорец и Динамо Минск в Шампионската лига
14:49, 19.07.2024
Димитър Кузманов е на полуфинал на тенис турнира от сериите "Чалънджър" в Астана
Чете се за: 00:55 мин.
Мачовете между Панатинайкос и Ботев Пд в Лига Европа ще се ръководят от съдийски бригади от Израел и Германия
14:11, 19.07.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Анджей Дуда: Няма да предоставяме на Украйна само новите си оръжия