Българките излизат утре в последния си мач от шампионата в спор за 15-16-о място с тима на Словакия.
Националният отбор на България по водна топка за жени допусна четвърта поредна загуба на европейското първенство в Айндховен (Нидерландия).
Ватерполистките, водени от руския специалист Антон Древал, загубиха от Румъния с 6:18 в спор за разпределение на местата от 13 до 16-о.
За България по два гола вкара Анна Гешева и Рени Руменова, а по един добавиха Цветелина Бижева и Ивет Димитрова.
В груповата фаза българките отстъпиха последователно на Германия с 9:29, Великобритания с 6:19 и Словакия с 8:23.
Националният ни отбор, който участва за първи път на европейско първенство за първи път след 16-годишно прекъсване, излиза утре в последния си мач от шампионата в спор за 15-16-о място с тима на Словакия.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Ая Касабова се изкачи до трето място в световната ранглиста по кайтсърф при жените в дисциплината Биг Еър
Американката Кейт Дъглас записа нов световен рекорд на 50 метра свободен стил
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им