Златната шампионска купа за Евроволей 2023 пристига във Варна на 15 август

златната шампионска купа евроволей 2023 пристига варна август
Снимка: CEV
17:23, 13.08.2023
Чете се за: 02:30 мин.
Европейски волейбол

Златната шампионска купа, която ще бъде връчена на победителя от европейското първенство по волейбол за мъже, пристига в България. На 15 август трофеят ще бъде показан във Варна. Навръх празника на морската и волейболна столица на България жители и гости на града ще имат възможност да си направят снимки и уникални 360-градусови клипове със златната купа на специална платформа.

Шампионският приз за Евроволей 2023 ще бъде изложен на входа на Морската градина от 11:00 до 18:00 часа. В 12:00 часа селекционерът Пламен Константинов и някои от играчите ни от националния отбор ще се се срещнат със своите почитатели.

България е съдомакин на европейското първенство по волейбол за мъже от 28 август до 16 септември. Мачовете от Група В, четири осминафинални и два четвъртфинални двубоя ще се играят в Двореца на културата и спорта във Варна.

Откриващият мач във Варна е на 29 август, а България посреща Испания. Следващите мачове на избраниците на Пламен Константинов от груповата фаза са срещу Финландия (31 август), Украйна (2 септември), Хърватия (3 септември) и Словения (5 септември). Всички срещи на българския национален отбор са от 20,30 часа. Първите мачове в дните с по две срещи са от 17,30 часа. Осминафиналите във Варна са на 8 и 9 септември, а четвъртфиналите - на 11 септември.