19:38, 28.04.2019
Чете се за: 00:51 мин.
Художествена гимнастика
златни грации баку

Ансамбълът на България спечели златния медал на финала на съчетанието с три обръча и два чифта бухалки на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).
Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс изиграха силно композицията си и получиха оценка от 25.550 точки (16.9 за трудност и 8.650 за изпълнение).
За българския ансамбъл това е втори медал от Баку след бронза в многобоя снощи.
На финала на пет топки българските грации останаха на четвърто място с оценка 23.950 точки.
На пет топки шампион стана Русия с 24.850 точки, а на второ и трето място са съответно Япония с 24.450 и Украйна с 24.350.
На обръчи и бухалки сребърните отличия завоюва Русия с 25.250 точки, а на трето място е Украйна с 25.150 точки.
По-рано днес Катрин Тасева зае пето място на бухалки и шесто на обръч на финалите на отделните уреди при жените в Баку.
Тасева имаше изпуснати уреди и в двете композиции. Тя беше оценена с с 20.300 точки на бухалки и 18.950 на обръч. За изпълнението си на бухалки тя има оценка за трудност от 13.2.
Другата българка Боряна Калейн се нареди шеста на финала на лента с 18.350 точки.
Рускинята Дина Аверина стана шампионка на обръч с 22.000 точки и на бухалки с 22.500 точки.
На топка златото взе Линой Ашрам от Израел с 21.750 точки.
Анастасия Салос от Беларус победи във финала на лента с 20.650 точки.
От 16 до 19 май Баку ще бъде домакин на европейското първенство по художествена гимнастика.

Още Художествена гимнастика

Ансамбълът на България зае четвърто място на финала с три ленти и две топки на световната купа в Баку
16:28, 21.04.2024
Елвира Краснобаева спечели сребърен медал на финала на лента в Баку
15:22, 21.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ева Брезалиева спечели сребърен и бронзов медал на финалите на топка и на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в Баку
12:55, 21.04.2024
Ансамбълът на България остана на крачка от почетната стълбичка в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку
20:21, 20.04.2024
Елвира Краснобаева си извоюва сребърното отличие в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку
18:30, 20.04.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Илиана Раева: България повече няма да участва на състезания в Баку
11:29, 20.04.2024
Ансамбълът ни заема четвърто място за многобоя след съчетанията с обръчи
20:59, 19.04.2024
Елвира Краснобаева и Ева Брезалиева с призови позиции за многобоя на Световната купа в Баку
16:14, 19.04.2024
Боряна Калейн и Стилияна Николова пред БНТ: Медалите се дължат на труд, лишения и неуморни тренировки
09:09, 18.04.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Българската делегация отпътува за Световната купа по художествена гимнастика в Баку
20:33, 17.04.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Невяна Владинова: Световната купа в София премина много спокойно, благодарна съм много за доверието към мен да бъда главен съдия
14:40, 15.04.2024
Боряна Калейн и Стилияна Николова: Целите ни за Париж са златните медали
21:34, 14.04.2024
Чете се за: 04:15 мин.