Изпълнителният директор на "Фейсбук" Марк Зукърбърг разкритикува подхода на Китай към регулирането на интернет услугите, отбелязвайки, че възпроизвеждането на този модел от някои други страни е "наистина опасно".
"Мисля, че има модел, който произлиза от страни като Китай, при които тенденцията е те да имат много по-различни ценности от западните страни, които са по-демократични", заяви Зукърбърг в онлайн дискусия с еврокомисаря по вътрешния пазар Тиери Бретон.
Той добави, че западните държави трябва да определят ясна рамка за регулиране на интернет услугите, в съответствие с техните ценности, които са по-демократични. След това тази рамка може да стане стандарт по целия свят, добави Зукърбърг.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си