България да получава природен газ от Египет. Това се договориха днес министърът на икономиката и енергетиката Петър Димитров и египетският министър на петрола Самех Фахми. След срещата стана ясно, че преносът на суровината ще започне не по-рано от 2011 година. Предстои да бъде уточнен начинът, по който газът ще стига до България.
България да получава природен газ от Египет. Това се договориха днес министърът на икономиката и енергетиката Петър Димитров и египетският министър на петрола Самех Фахми. След срещата стана ясно, че преносът на суровината ще започне не по-рано от 2011 година. Предстои да бъде уточнен начинът, по който газът ще стига до България.
Работна група ще се нагърби с нелеката задача да реализира проекта за доставка на египетски газ у нас. Предстои уточняване на тръбопровода, срокове за изпълнение и цената, на която ще изкупуваме стоката. Същинската работа обаче ще започне през февруари догодина. Тогава ще стане ясно и по какъв начин суровината ще стига българските земи.
Петър Димитров – министър на икономиката и енергетиката:
"Това може да става чрез свързването на египетската газопреносна мрежа с турската в дне направления. За България по-бързия вариант е по газопровода Ти Джи Ай – Турция Гърция Италия. Големите разговори, разбира се, са по проекта Набуко".
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив