Спират се масовите съкращения в железниците и забавените заплати ще бъдат изплатени до края на годината. Това съобщи във Враца председателят на КНСБ д-р Желязко Христов след приключилите преговори между синдикатите и ръководството на Национална компания "Железопътна инфраструктура".
Спират се масовите съкращения в железниците и забавените заплати ще бъдат изплатени до края на годината. Това съобщи във Враца председателят на КНСБ д-р Желязко Христов след приключилите преговори между синдикатите и ръководството на Национална компания "Железопътна инфраструктура".
Д-р Желязко Христов, председател на КНСБ: "Дължимата работна заплата за октомври ще бъде изплатена до 10 декември, авансът за декември ще бъде платен до 15-ти, работната заплата за ноември - до 22-23 декември, и още едно плащане до 29 декември за различните жп-управления."
От Национална компания „Железопътна инфраструктура" са се ангажирали още да се спрат планираните съкращения и да не се прибягва до намаляване на работното време на служителите. Временно няма да се назначават нови работници. Започва освобождаване на хората, достигнали пенсионна възраст, които ще получат по 6 работни заплати. До подписването на нов Колективен трудов договор остава в сила досегашният и се запазват всички социални придобивки за железничарите, уточниха от КНСБ.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив