Тойота очаква първата си оперативна загуба от 71 години насам за финансовата година, която завършва в края на март. Ръководството на водещата японска автомобилна корпорация вече предвижда загуба от 150 млрд. йени вместо прогнозите за печалба от 600 млрд.
Тойота очаква първата си оперативна загуба от 71 години насам за финансовата година, която завършва в края на март. Ръководството на водещата японска автомобилна корпорация вече предвижда загуба от 150 млрд. йени вместо прогнозите за печалба от 600 млрд.
Причина за това са поскъпването на йената, което оскъпява износа, и сривът на автомобилните продажби в Северна Америка и Европа. Заради рецесията компанията съкращава производството и свива временните работни места.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив