Наредбата за образуване на цените на парното е в разрез със закона. Във взимането на това решение не е участвал нито един синдикат. Това каза изпълнителният секретар на Федерацията на потребителите Павел Кърлев в студиото на сутрешния блок на БНТ, където коментира междинното отчитане на потреблението на топлоенергия, което тече в момента.
Наредбата за образуване на цените на парното е в разрез със закона. Във взимането на това решение не е участвал нито един синдикат. Това каза изпълнителният секретар на Федерацията на потребителите Павел Кърлев в студиото на сутрешния блок на БНТ, където коментира междинното отчитане на потреблението на топлоенергия, което тече в момента.
Според него вдигането на цената на парното ощетява потребителите. Нелогично е увеличението за отделните градове да е различно, след като топлофикациите купуват газ на една и съща цена, поясни Кърлев. Той смята, че е неизбежно използването на мазут за отопление, от което ще спечелят топлофикационните дружества, защото повишаването на цената вече е факт, а мазутът е много по-евтина суровина.
Павел Кърлев отбеляза, че междинното отчитане, което се извършва от топлофикациите или от самите абонати, е безспорно доказателство, че фирмите за дялово разпределение са абсолютно ненужни. Нещо повече, според него настоящите проблеми на системата за отчитане се дължат именно на тези фирми.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив