ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Продължава ремонтът в бургаската топлофикация

bnt avatar logo от Веселин Григоров
A+ A-
Чете се за: 00:43 мин.
Икономика

Аварията в бургаската топлофикация още не е отстранена. Почти целият Бургас от вчера е без парно. Заради изгорял салников компенсатор на топлопровод на дружеството всички топлофицирани комплекси в града останаха без отопление и топла вода.

продължава ремонтът бургаската топлофикация

Аварията в бургаската топлофикация още не е отстранена. Почти целият Бургас от вчера е без парно. Заради изгорял салников компенсатор на топлопровод на дружеството всички топлофицирани комплекси в града останаха без отопление и топла вода.

Въпреки прогнозите, че до края на вчерашния ден повредата ще бъде отстранена, ремонтът продължава и днес. Междувременно в топлофицираните бургаски комплекси радиаторите изстинаха и най-потърпевши останаха училищата, детските градини и семействата с малки деца.

Пепа Чавдарова: „Парно нямаме вчера целия ден и предния ден. Топла вода от три дни нямаме, преминахме на бойлер. Наложи се да купим духалка."

Веселина Берова - майка: „От вчера някъде между десет и единайсет нямаме парно, топла вода. Трябва да стоим в само в една стая, а тя сега прохожда, иска да ходи навсякъде."

В училище „Константин Преславски" учебните часове са по двайсет минути.

Величка Семенлийска - директор на училището: „Средните температури в стаите са 12-14 градуса. Доброто при нас е, че имаме конвекторни печки, които сме ги пуснали в употреба и сменяме стаите периодично."

Заради създалата се ситуация над 10 аварийни екипи дежурят в топлофицираните комплекси за отстраняване на възникналите аварии. В района, останал без парно, има 33 детски ясли, градини и училища. Днес те започнаха работа в 9 часа.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?