Въпреки, че топлоподаването в София не е в нормалните граници, шефът на столичната Топлофикация не очаква сметките през януари да са по-ниски заради увеличенето на цената на парното от 1 януари, каза изпълнителният директор на Столичната Топлофикация Петко Милевски.
Температурата на подаваната вода ще стигне 70 градуса, каза Милевски във връзка с въведения със заповед на кмета ограничителен режим за снабдяване с топлинна енергия на столицата. В заповедта на кмета се казва, че ще се спре подаването на пара към промишлените потребители като те ще бъда уведомени писмено, а потреблението на топлинна енергия на самостоятелни топлинни потребители ще се ограничи до 50 на сто. Сред тях не са детските градини училища и болнични заведения.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив