Българското правителство е поискало съдействие за нормализиране на ситуацията по границата с Гърция с официални писма до генарлните дирекци "Транспорт" и "Вътрешен пазар" на Европейската комисия.
Българското правителство е поискало съдействие за нормализиране на ситуацията по границата с Гърция с официални писма до генарлните дирекци "Транспорт" и "Вътрешен пазар" на Европейската комисия.
Това съобщи говорителят на външно министерство Драговест Горанов. За сега страната ни не предвижда общи действия с другите засегнати от блокадата държави - Румъния и Плоша. Горанов призова хуманитарните организации да се погрижат за хората, които чакат по границата.
Подробности от изявлението можете да видите във видеофайла.
http://infocenter.bnt.bg/index.php
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван