Експерти от регулаторните органи и от компании - доставчици на газ от Югоизточна Европа се събраха на работна среща в София. Те обсъждат възможностите за алтернативни доставки на синьо гориво и за свързване на системите на отделните държави.
Експерти от регулаторните органи и от компании - доставчици на газ от Югоизточна Европа се събраха на работна среща в София. Те обсъждат възможностите за алтернативни доставки на синьо гориво и за свързване на системите на отделните държави.
Проблематиката стана особено чувствителна след газовата криза между Русия и Украйна, която доведе до прекратяване на доставките за Европа. Поуките от кризата са тема на един от докладите, който ще бъде изнесен на днешната среща. Голяма част от експертите смятат , че старият континент не може да намали енергийната си зависимост от Русия, тъй като всички проекти за алтернативни доставки пак опират до количества газ, които трябва да осигури Русия. Едно от възможните решения обаче е съхраняването на все по-големи количества газ във все по-голям брой подземни хранилища.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван