ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Български принос за мисиите до Луната
Чете се за: 03:37 мин.
Изтичащият ултиматум: Една цяла цивилизация ще изчезне,...
Чете се за: 05:27 мин.
Почина славеят на Странджа Янка Рупкина
Чете се за: 02:50 мин.
Дъжд и сняг за Великден
Чете се за: 02:27 мин.
"Оцелях, това са години, подарени от...
Чете се за: 05:50 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Пращат ни СМС преди катаклизми

bnt avatar logo от Милен Кирилов
A+ A-
Чете се за: 00:24 мин.
У нас

Най-рано до месец столичани да бъдат известявани със СМС при заплаха от сериозни природни бедствия. Това стана ясно след едночасовата среща между еврокомисаря Кристалина Георгиева и кметът на София Йорданка Фандъкова.

пращат смс катаклизми
Най-рано до месец столичани да бъдат известявани със СМС при заплаха от сериозни природни бедствия. Това стана ясно след едночасовата среща между еврокомисаря Кристалина Георгиева и кметът на София Йорданка Фандъкова.

Двете се разбраха до три месеца да бъдат отпечатани 500 000 дипляни, а в медиите да се излъчват информационни клипове. В тях ще има подробни препоръки за това какво да правим при земетресения, природни бедствия, катастрофи или терористични актове. Фандъкова обясни, че това е допълнителни мерки, които помагат на държавата и хората при кризи.

Комисарят Кристалина Георгиева е обещала Европейската комисия ще подпомогне и за обучението на 266 българи в бъдещия Европейски доброволчески корпус за хуманитарна помощ.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?