Сметната палата изпраща на прокуратурата данни за сделка на Министерството на здравеопазването.
Сметната палата изпраща на прокуратурата данни за сделка на Министерството на здравеопазването.
Одиторите поставят под съмнение целесъобразността на договорената информационна система за планиране на онколекарства, за която са платени над 2 милиона лева.
Лицензиите за софтуера вече са изтекли, без да бъдат използвани, а за тях са били дадени около 900 хиляди лева. Това, според инспекторите, са вреди за бюджета на здравното министерство.
А след заявката на министър Стефан Константинов, че информационната система така и няма да проработи, от Сметната палата поставят под съмнение цялата сделка и говорят за небрежност при планирането и лошо управление на проекта.
Никола Минчев: Този бюджет не показва реформи, а увеличава разходите за администрацията
Борислав Гуцанов, БСП: Това е преходен бюджет, но 131 гласа в парламента не бива да се пропиляват
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°