ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Професор Венелин Енчев защити досегашната си работа си във фонд "Научни изследвания"

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:27 мин.
Още

Освободеният председател на Изпълнителния съвет на Фонд "Научни изследвания" професор Венелин Енчев защити досегашната си работа си във фонда.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Освободеният председател на Изпълнителния съвет на Фонд "Научни изследвания" професор Венелин Енчев защити досегашната си работа си във фонда. Според него той и колегите му са подсигурили следващата конкурсна сесия, но вече недостига технологично време тя да бъде осъществена. Професорът коментира, че отстраняването му не е политическо, а се дължи на несъгласието му пари от фонда да бъдат пренасочени към бюджета на образователното министерство.
Проф. Венелин Енчев, бивш председател на Изпълнителния съвет на фонд Научни изследвания: Фондът е такава институция, че той не работи реално като фонд, няма натрупване, а неусвоените средства до края на годината, тоест неизплатените средства, се връщат в края на годината през декември в Министерството на образованието. Там те са в отделно перо и могат да бъдат използвани за други цели. Няколко души бяхме твърдо против отклоняването на тези пари.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?