ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Самолет от Израел кацна във Варна

bnt avatar logo от Мартин Николов
A+ A-
Чете се за: 00:47 мин.
У нас

Продължават засилените мерки за сигурност на Летище Варна. Частни автомобили не се допускат до терминалите. При всеки полет подходите към Летище Варна се превръщат в паркинг. Така беше и през нощта.

самолет израел кацна варна
Продължават засилените мерки за сигурност на Летище Варна. Частни автомобили не се допускат до терминалите.

При всеки полет подходите към Летище Варна се превръщат в паркинг. Така беше и през нощта. Десетки спрели коли и пешеходци затрудняваха движението. В района на летището се допускаха само таксита и автобусите на градския транспорт. Пътниците от нощните полети бяха принудени да пренасят багажа си пеша и не се оплакваха от затрудненията заради по-строгите мерки за сигурност.

Анкета:
Мъж: "Преди да тръгнем, видяхме какво се случва тук и се подготвихме. Инцидентът е трагичен, но властите държат нещата под контрол."

Мъж: "Положението е много сириозно, но сме напълно съгласни с мерките, които са взети."

Жена: "Доста трудно е да пътуваме с багажите. Но няма как."

Мъж: "Колата е отвън спряна."

При пълна секретност на Летище Варна кацна самолет от Израел. За да бъде гарантирана сигурността на пътниците, полетът не беше обявен никъде. С него у нас дойде Лукас със семейството си.

Лукас: "Преди шест години в Израел ситуацията беше ужасна, почти всеки ден се случваше подобен инцидент. Днес е вече по-спокойно."

Лукас и семейството му научили за инцидента от медиите, но не се отказали от ваканцията си в България.

Лукас: "Чухме за взрива, но решихме да дойдем. За нас това е случаен инцидент. Един ден е така, на следващия всичко е спокойно."

Останалите пътници от Израел отпътуваха от Летище Варна с автобус.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?