Мерките, които правителството предприема, са в посока подобряване на контролната дейност по издаването на болничните, тъй като анализът на НОИ показва, че проблем има в краткосрочните болнични, до 7 дни. Това заяви в Сутрешния блок на БНТ Добрин Иванов от Асоциацията на индустриалния капитал в България. Гост по темата беше и Марио Нинов от КТ "Подкрепа".
Нинов заяви, че броят на фалшивите болнични ще си е същият брой, без значение продължителността.
Марио Нинов, КТ "Подкрепа": При нас възникна въпросът - болните в момента излекува се по-бързо ли, медицината ли е напреднала, досега хората са се лекували в определен период от време, по определение на Министерството на здравеопазването. Сега изведнъж започват да се лекуват в по-кратки срокове, явно сме напреднали много в медицината.
Добрин Иванов, АИКБ: Намаляването на срока не означава, че няма да бъде издаден втори болничен, ако лицето, след изтичането на първия болничен, продължава да е болно.
Цялото интервю вижте във видеото.
Брокерът Димитър Калайджиев: Когато инвестирате в имот, не смятайте през краткосрочно отдаване - това е измама
„Росатом“ заяви готовност да развива ядрени проекти в България, Унгария и Словакия
След триумфа на „Евровизия“: БНТ и Столичната община организират открито „Bangaranga“ парти в София
Премиерът Радев пред Мерц: България се утвърди не като периферия, а като важен партньор в Европа
Вицепремиерът Донев: Намаляваме с 10% разходите за заплати в държавната администрация от 1 септември