Рекордните 16 000 декара са били залесени през 2015 година. Това каза днес министърът на земеделието и храните Десислава Танева, която присъства на "Празник в гората" в горски кът "Кълвача" в местността "Карандила" край Сливен.
Тя посочи, че през миналата година в сектора са отчетени най-добрите резултати, като ръстът на приходите е бил 12 процента, както и пет пъти по-висок финансов резултат от 2014 година. През 2016 година се планира да бъдат залесени 20 000 декара гори. Изградени и рехабилитирани са били 177 км, като за тази година се планира изграждането на 271 км горска инфраструктура.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите