Срещаме ви с една наистина успяла българка. Тя е професор в Нюйоркския университет и близо 20 години преподава там хинди, санскрит и индийска литература. Неотдавна получи най-високата индийска награда в областта на културата и образованието - "Хинди Севи Саман". От 22-ма наградени, само двама бяха чужденци в президентския дворец в Делхи - Габриела Николаева и един японски професор. Казва, че в Съединените щати само работи, но е от България. Идва си поне два пъти годишно. Ето какво каза специално за БНТ преди отново да замине.
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?