Образци на класиката ще прозвучат тази вечер в Националния дворец на културата. С концерта, наречен "Апотеоз на красотата" диригентът Любка Биаджони и пианистът Георги Черкин канят публиката на неповторимо музикално пътешествие и истинско докосване на сетивата. Част от атмосферата и подготовката за голямата сцена, вижте в следващия репортаж.
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)