Министърът на околната среда и водите Нено Димов ще се срещне днес със сръбския си колега.
Повод за това станаха трите протеста на хора от Босилеград във връзка със замърсяването на граничната река Драговищица. Миналата седмица те бяха подкрепени и от кюстендилци.
Тогава протестиращите получиха уверението на екологичния министър, че правителството следи ситуацията, въпреки че липсват официални данни за замърсяване на наша територия. България е поискала официална информация по случая и от сръбска страна, а конкретните резултати от нея ще станат ясни днес.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг