Над 20 автори представят творбите си в изложбата "Моите три...", която се открива тази вечер в 18.30 часа в "Червената точка", съобщиха от галерията.
Творците ще покажат интерпретациите си на цифрата "три", а събитието е посветено на тригодишнината от създаването на галерията. Експозицията обобщава изминалите години през призмата на авторите, с които е избрала да работи. Художници, фотографи и скулптори ще участват в изложбата.
Освен известни творци като Иван Газдов, Стефан Божков,Велин Динев,Тодор Попов в изложбата се включват и много млади техни колеги. Иван Матеев и Ива Димитрова, Димитър Механджийски, Елеонора Маринова, Анжела и Елеонора Терзиеви са само някои от имената на младите участниците. Има творци и от Франция, Шотландия, Италия.
Досега "Червената точка" е организирала над 45 изложби и представила в самостоятелни и групови експозиции близо 100 български творци. "Червената точка" запазва фокуса си върху младите и перспективни артисти.
Доайенът на вестникарството на 90 години: Любен Генов получи Почетния знак на президента (СНИМКИ)
"В кадър": Филмът "От Балкана до Нил" - хроника на едно приятелство тази вечер по БНТ
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг