Празничното шествие по повод 24 май тръгна от Президентството, водено от държавния глава Румен Радев.
Към шествието се присъединиха, министри, народни представители и общински съветници. Шествието се предвожда от гвардейския духов оркестър и мажоретни състави. Десетки граждани заедно с управляващите вървят към сградата на БАН, пред която към шествието ще се присъединят учени и научни работници. Оттам шествието по повод 24 май ще продължи към сградата на Софийския университет.
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи