Министърът на транспорта Христо Алексиев ще предложи на правителството концесионната процедура за Летище "София" да бъде отменена. Това съобщи той на извънредна пресконференция.
Концесията не защитавала в пълна степен публичния интерес, изтъкна сред мотивите за отмяната Алексиев. По думите му, концесионната такса от 550 млн. лв, която бъдещ концесионер трябва да плати, в крайна сметка ще се калкулира в цената на билетите и те ще поскъпнат.
Христо Алексиев, министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията: Държавата е поела ангажимент това концесионно плащане да бъде признато като разход, тоест да бъде включено в летищните такси, което означава едногодишно увеличение на летищните такси с между 20-25 млн. лв. До какво води това - първо, със сигурност до отлив на трафик от летище "София". Да, тези, които са регулярните линии, те ще останат да оперират, но другите, на които това не им е изгодно, ще се оттеглят от летище "София".
Дерогацията на "Лукойл": Удължаването на лиценза намалява риска от поскъпване на горивата
Летището в Катания на остров Сицилия остава затворено и днес заради вулкана Етна
Опасен токсин в млякото: Резултати от проверките в мандри и в търговската мрежа
Преговорите за минималната работна заплата: Държавата и социалните партньори все по-близо до новия механизъм
След акцията срещу „Кръв и чест“: Трима с обвинения, един остава в ареста