Ден, след като обявиха стачна готовност, от "Пирогов" обявиха, че пред института са били поставени унизителни и неприемливи условия за работа. Затова директорът е отказал за подпише договор със Здравната каса. Според проф. Стоян Миланов, върху него е оказан натиск да подпише, за да му бъдат преведени вече изработени пари. В договора, според директора имало отново лимитиране на интензивните легла, липсвали клинични пътеки за консервативна хирургия, имало и много грешки.
Проф. Стоян Миланов - изп. директор на "Пирогов": Вашият директор усети един вид рекет от страна на софийската каса тъй като ми беше казано че докато аз не подпиша този протокол ние няма да си получим парите какво е това чудо в какви условия живеят вътре има такива щуротии. Пълно е с грешки има нужда не на интензивни легла къде се връщаме. Този договор не ми каза какво ще правят занапред дали на 30-я ще спра да приемам. За мен това не е договор това е протокол който аз няма да подпиша без "Пирогов" да ме делегира.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите