ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Четирима са задържани за побоя над директора на полицията...
Чете се за: 04:37 мин.
Модната легенда Джорджо Армани почина на 91 години
Чете се за: 01:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

След изборите в САЩ - коментират Владимир Каролев и Христо Панчугов

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:21 мин.
По света

Голямата синя вълна в САЩ никъде не се случи, демократите ще спечелят най-вероятно мнозинство в Камарата на представителите, но нищо ново няма да се случи. Той цитира и любопитни данни, според които от Втората световна война 4 пъти - 1962 г., 1966 г.,1978, 2002 г. - само тогава партията, чийто президент е начело на страната, печели и Конгреса и Сената. Това коментира в сутрешния блок на БНТ1 икономистът Владимир Каролев. Гост по темата беше и политологът Христо Панчугов.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

През 2014 г. пък, когато президент е Обама, републиканците постигат най-голямата си победа на местни избори от 1928 г.

Панчугов коментира, че американската система е уникална заради баланса между властите. Това прави невъзможно доминирането на една власт над останалите. Това, което се очаква е свързано с различни механизми за контрол на президента, каза Панчугов.

И според него голяма синя вълна в САЩ няма. Има ясно разделение в американското общество, най-силно изразено около личността на Доналд Тръмп. Това разделение изземва умерената част в обществото.

Вижте и още във видеото.

Свързани статии:

Междинни избори в САЩ: Демократите печелят мнозинство в Камарата
Междинни избори в САЩ: Демократите печелят мнозинство в Камарата
В Съединените щати демократите печелят мнозинство в Камарата на...
Чете се за: 00:35 мин.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?