Тази вечер жители на столичния квартал "Младост" излизат на протест срещу застрояване на зелените площи в района. Живеещите там са притеснени, че децата няма да има къде да играят и подозират, че строителството е незаконно. С подробности по темата...
Тази вечер жители на столичния квартал "Младост" излизат на протест срещу застрояване на зелените площи в района. Живеещите там са притеснени, че децата няма да има къде да играят и подозират, че строителството е незаконно. С подробности по темата включваме Паулина Найденова.
Площадката, на която са играли децата от съседните блокове 21 и 19, вече е заградена, а строителните дейности са започнали. На мястото на зелените площи тук ще бъде построено общежитие за работници. Жителите на квартал "Младост" обаче са против строежа и дори са направили подписка. Децата, които играят тук, също са правили подписка.
Гражданите смятат, че строежът е незаконен.
По-рано днес ние се срещнахме с кмета на община "Младост". Цвета Авджиева обясни, че строителството е законно и мястото е частен имот. От нея разбрахме,че строителството на това място все пак ще се състои, а всички документи на собственика са изрядни. Вчера Дирекцията за национален строителен контрол е направила проверка на мястото. Няма установени нарушения. Въпреки това, жителите на "Младост" няма да се откажат от протестите.
Планът за устройството на Борисовата градина ще бъде преработен, съобщиха от общината
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинение на шофьора на тир, причинил тежката катастрофа на АМ "Тракия"
Слънчево време с изолирани следобедни превалявания ще е времето в четвъртък