Блокадата на пътя Сливен - Ямбол продължава. Протестиращите стопани не отстъпват от исканията си. И днес имаше сблъсък между недоволните и шофьор на лек автомобил край Крушаре.
Областният управител на Сливен обяви, че над 90% от отглежданите прасета за лични нужди са доброволно умъртвени и благодари на стопаните.
Останалите животни, които попадат в 20-километровата санитарна зона ще бъдат трайно маркирани, а на стопаните им ще бъде даден 24-часов срок. При необходимост животните ще бъдат принудително иззети и умъртвени.
Областният управител призова протестиращите да спрат блокадата, а протестиращите реагираха остро на думите му.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста