Абсурден инцидент в БДЖ - бързият влак от Бургас за София отпътувал без началника си. Когато разбрали какво се е случило машинистът намалил скоростта, а отговорничката на композицията се наложило да го догони с лека кола. Защо се е стигнало до нелепата ситуация опитаха да разберат Благой Цицелков и Миглена Гайдарова...
Спрял за кратка почивка влакът от Бургас за София във Вакарел, но на тръгване забравили да качат началника на влака.
По правилник, началник влакът трябва да даде сигнал на ръководителя движение, че композицията може да потегли, след като кондукторите се уверят, че всички пътници са се качили. Защо машината е потеглила без началника си - никой не се нае да ни каже. Дори на гарата във Вакарел.
Останала сама в непознатия Вакарел на отговорничката за влака - г-жа Димитрова и се наложила да хване първата срещната лека кола за да си догони влака.
Срещнали се в Елин Пелин. Абсурдната ситуация довела до закъснение на бързия влак. От БДЖ потвърдиха, че в момента извършват своя вътрешна проверка по случая. Те насочиха въпросите ни към Националната компания „Железопътна инфраструктура", които са работодатели на Ръководителя на движение, който ще трябва да обясни кога, от кого и дали е получил команда композицията да отпътува. И там правят проверка, ще чакаме отговори.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и реална финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи