В основно училище "Д-р Петър Берон" в Плевен е създаден вторият в страната ученически гвардейски отряд, чието знаме ще бъде осветено на церемония в петък.
Днес беше открит гвардейски музеен кът, като част от училищния музей.
Показани са униформата на представителната военна част, историята ѝ и нейните символи. Редом с тях ще бъде поставен и почетен златен плакет със символ на Александровската звезда, която се носи върху гвардейския калпак от 1883-та година.
Плакетът беше подарен от бригаден генерал Илко Йорданов, командир на Националната гвардейска част.
Бригаден генерал Илко Йорданов, командир на Националната гвардейска част: Мисля, че след нас трябва да бъде бойният път на всички бойни полкове, които са извоювали успехите на нашата родина, което ще бъде много поучително за малките подрастващи - бъдещи защитници на родината и управленци на тая държава.
Самолетна катастрофа във Франция: 11 души загинаха при обучение за скачане с парашут
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите