Млада жена намери забравени пари на банкомат в Благоевград и търси собственика им в социалната мрежа. Постъпката й трогна стотици потребители във Фейсбук, които споделят снимка с бележката от транзакцията, за да й помогнат. Вчера следобед младата жена...
Млада жена намери забравени пари на банкомат в Благоевград и търси собственика им в социалната мрежа. Постъпката й трогна стотици потребители във Фейсбук, които споделят снимка с бележката от транзакцията, за да й помогнат.
Вчера следобед младата жена решила да тегли пари от банкомат пред голям хипермаркет в Благоевград. На устройството намира оставени 290 лева и бележка от транзакцията. Вместо да ги прибере за себе си, момичето решава да ги остави на информация и да потърси собственика им. От записите на охранителните камери пред хипермаркета става ясно, че преди нея банкоматът е използван от друга млада жена, която си тръгва без парите. Загрижена да й върне сумата, жената публикува снимка с бележка от транзакцията във Фейсбук с молба да бъде споделена от повече хора. Постъпката й бързо предизвика вълна от адмирации в мрежата.
Публикацията вече е споделена от около 700 души в мрежата, трогнати от съвестната благоевградчанка. Така хората се надяват публикацията да достигне и до притежателката на парите, за да й помогнат да си ги върне обратно. Сумата е на гише "Информация" в хипермаркета и все още не е потърсена.
Необичайно близка среща в морето: Делфини “танцуваха” край джет в Бургаския залив
Приключиха частичните местни избори в поморийското село Бата и сливенското Чинтулово
Пътна карта за край на войната: САЩ и Иран след края на първия тур преговори в Швейцария
Грижата за психичното здраве и реформите: Водещи специалисти участваха на форум в София
Проверки на агенцията по храните: Следят за качеството на плодове и мляко в училища и детски градини