Новите потвърдени случаи на коронавирус у нас за последното денонощие са 185, сочат данните на Единния информационен портал. Направени са 2153 теста.
Починал e един пациент с потвърдена ковид инфекция.
Към днешна дата в болница са 350 души с диагноза COVID-19, от които 38 са в интензивно отделение. Новопостъпилите в болница са 30.
Излекувани през последното денонощие са 39 души, а общо от началото на пандемията - 1 289 042. Активните случаи към момента са 3541.
През последните 24 часа са поставени 270 дози ваксина срещу COVID-19, а общо от началото на ваксинационната кампания поставените ваксини са 4 723 070.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
За нарастващите климатични рискове за 1,1 милиарда деца по света предупреждават от УНИЦЕФ
Младият лекар д-р Иван Боронсузов е носителят на стипендията за специализация "Проф. Драган Бобев" за 2026 г.
Над 34 000 евро за студенти с онкологични заболявания събра инициативата „Студентите бягат с УАСГ“
Омбудсманът поиска увеличаване на помощите за деца с увреждания и премахване на удръжките за лични асистенти
Велислава Петрова: България представи позицията си за подпалените автомобили в Скопие
Разбиха престъпна група за трафик на мигранти - тарифата била до 10 000 евро на човек
Вижте верните отговори от изпита по български език и литература за 7-и клас