Адриан Андреев беше спрян на полуфиналите в Бейкърсфийлд

11:04, 20.03.2022
Чете се за: 01:47 мин.
адриан андреев надигра джазири старта основната схема форли

Българският тенисист Адриан Андреев загуби в полуфиналите на турнира от веригата на ITF в Бейкърсфийлд, САЩ с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставеният под №6 Андреев отстъпи в спора за място във финала на представителя на домакините Кийгън Смит с 4:6, 5:7.

Първият сет се движеше равностойно до 2:2 гейма, когато Адриан инкасира два поредни пробива и се оказа догонващ с 2:5. 20-годишният софиянец върна един от пробивите, за да намали пасива си, но въпреки това Смит вАдзе своето след 6:4 в първия сет.

Във втория двамата си размениха по един пробив в седмия и осмия гейм, след които резултатът беше 4:4. В единадесетия гейм българинът изостана с 0:40, но въпреки това намери начин да стигне до равенството. За съжаление, при общо петия брейкбол Адриан допусна двойна грешка, с което предаде гейма и позволи на Смит да сервира за мача. На свое подаване американецът нямаше проблеми и след час и половина игра се поздрави с крайния успех.

По този начин Кийгън Смит се класира за своя втори финал за годината, след като миналия месец триумфира на турнир от ITF в Канкун, Мексико.

С достигането си до полуфиналите пък Адриан Андреев заработи 8 точки за световната ранглиста и 1255 долара от наградния фонд.

Илиана Раева: Потенциалът на всички българки е огромен