Адриан Андреев е на полуфинал във Вецлар

18:30, 05.08.2022
адриан андреев надигра джазири старта основната схема форли

Българският тенисист Адриан Андреев постигна трета поредна победа на турнира от веригата на ITF във Вецлар, Германия, с което си заслужи мястото в полуфиналите на надпреварата с награден фонд 25 хиляди дола.

На четвъртфиналите 21-годишният софиянец се наложи със 7:5, 6:1 над представителя на домакините Филип Флориг.

В първия сет Адриан изостана в самото начало с пробив, но съумя да го върне в осмия гейм, изравнявайки резултата за 4:4. Последва нов брейк на сметката на българина в дванадесетия гейм, с който той затвори първата част със 7:5.

Двамата тенисисти си размениха по един гейм за начало на втората част, но след това българинът спечели всеки един от следващите пет гейма, за да сложи точка на спора след 1 час и 46 минути игра.

В спор за място на финала Адриан Андреев ще играе срещу друг германец - Рудолф Мьолекер, който елиминира с 6:1, 6:2 сънародника си Флориан Броска.

Килиан Мбапе ще пропусне първия двубой на ПСЖ в Лига 1
Гълъб Донев пред БНТ: Държавата се намира в кризисна ситуация в почти всяка сфера