Адриан Андреев отпадна в квалификациите на Чалънджър в Оейраш

21:26, 19.06.2022
адриан андреев надигра джазири старта основната схема форли

Българският тенисист Адриан Андреев загуби в първия кръг на квалификациите на турнира от сериите Чалънджър в Оейраш, Португалия.

Андреев отстъпи с 2:6, 6:4, 2:6 на италианеца Едоардо Лаваньо, който се намира под №402 в световната ранглиста.

Двубоят започна трудно за Адриан, който изостана с 0:3 в първия сет и макар да спечели следващите два гейма, Лаваньо отговори с нова серия от три поредни гейма, за да затвори първата част с 6:2.

Втория сет започна по аналогичен начин, като българинът отново допусна да изостане с три гейма. Този път обаче Андреев реагира на време и успя да изравни резултата при 3:3, а малко по-късно стигна и до обрат, печелейки втората част с 6:4.

За съжаление, Адриан не успя да използва импулса в играта си и в решителната част отново започна с пасив от 0:3. До края Лаваньо контролираше този си аванс и след 6:2 си подпечата мястото в следващия кръг на пресявките.

В спор за място в основната схема италианецът ще играе срещу победителя от двубоя между Ишаи Юлиел и Оскар Хосе Гутиерес.