От БСП няма да участваме в тази конфигурация, категорична беше тя
Продължават политическите консултации на президента Румен Радев с парламентарно представените партии, преди държавният глава да връчи първи проучвателен мандат за съставяне на правителство.
Днес Радев вече разговаря с представителите на „Възраждане“, а сега е ред на БСП.
"Вие ясно позиционирахте своята роля в 49-ото НС като опозицията на тази власт, но в същото време 49-ото НС има трудната задача да излъчи ново правителство. Как оценявате остатъчния политически ресурс на това 49-ото Народно събрание? Наистина да сформира устойчиво правителство, което да решава проблеми. Как преценявате, ако се стигне до трети мандат ще предложите ли формула за съставяне на правителство или оставате на тезата, че решението на тези проблеми се състои в нови предсрочни парламентарни избори", попита Радев лидера на БСП Корнелия Нинова.
"Нашата позиция е ясна и категорична. Това правителство и мнозинство са вредни за държавата. Агонията може да бъде прекратена само с предсрочни избори", категорична беше Корнелия Нинова.
Аргументите, които тя посочи за това са следните:
Лидерът на БСП посочи проблемите, които според нея остават нерешени - демографската катастрофа, ниското качество на здравеопазването, лошото ниво на образованието, монополи, картели, икономически лобита.
"Пренесоха властта в парламента, но убиха парламентаризма".
"Ако това продължи още 9 месеца това означава още по-голяма несигурност и нестабилност, защото единствената им цел е да разпределят регулаторите, да овладеят съдебната система, но това гарантира на България несигурност и нестабилност. И мафията и задкулисието да вземат най-големите постове и да бъдат официализирани".
"Предсрочни избори са изход от тази ситуация и не виждаме възможност в това Народно събрание да бъде решена някаква друга конфигурация и заявявам, че ние няма да участваме в такива".
ОИК-Варна отложи решението за отстраняването на Благомир Коцев от кметския пост
НС е домакин на 66-ата Генерална асамблея на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество
Вежди Рашидов: Бюджетът е проста работа – ако в кофичката има 100 лева, не можем да харчим 120
МС: България приветства усилията на САЩ и на президента Тръмп за мир в Украйна
Преговорите за мир в Украйна: Има ли доближаване в позициите на Киев и Вашингтон?
Жена е с опасност за живота, а двама души са в болница след катастрофа във Велинград