академик пловдив категорична победа черно море тича
Снимка: БФ Баскетбол
18:53, 22.12.2021
Баскетбол

Академик Пловдив загуби от Сигал Прищина с 74:78 точки в мач от 6-ия кръг на груповата фаза на Балканската лига по баскетбол.

Гостите започнаха по-добре двубоя и взеха първата четвърт с 15:10. Пловдивчани стигнаха до обрат при 20:15, но на полувремето отново изоставаха в резултата след 32:36.

След почивката възпитаниците на Йордан Янков скъсиха пасива си на само една точка преди заключителните 10 минути от сблъсъка и запазиха интригата за края. В последната част гостите записаха най-резултатната си четвърт и отбелязаха 24 точки. Домакините стигнаха до обрат и дори поведоха с 3 точки при резултат 61:58. Тимът от Косово успя да си върне водачеството след серия от 9:3 и се поздрави с успеха.

Най-резултатен в зала "Колодрума" бе Дейшон Бърк с 21 точки, а Неманя Бешович отбеляза 12 пункта за домакините.

Академик остава лидер в класирането с актив от 5 победи и 4 загуби. Сигал е втори в група "В" с 5 успеха и 2 поражения.

Коледно настроение в Министерския съвет (СНИМКИ)