Това не е протест, а "по-шумна покана за разговор", казват организаторите
Символична акция под надслов "Бутаме детското здравеопазване" се провежда в момента в столицата.
Инициативата се организира от Фондация "За Доброто" и има за цел да насочи вниманието към проблемите в детското здравеопазване.
Доброволци бутат старо метално болнично легло, за да провокират държавата да се ангажира с обновяването на детските отделения в страната.

Това не е протест, а "по-шумна покана за разговор" – жест, чрез който обществото да обърне внимание на нуждата от истинска грижа за децата и условията, в които се лекуват, казват организаторите.

снимки: Мая Димитрова, БНТ
Маршрутът е от Педиатрията, преминава по бул. "Витоша" и стига до здравното министерство.
Илияна Йотова: Светът трябва да припознае психичното здраве като национален и глобален приоритет
МБАЛ "Св. Анна" във Варна все още не е получила целевата субсидия от 400 000 евро
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи